Muğla’nın Bodrum ilçesi açıklarına, Rus iş insanı Alexander Grigoryevich Abramov’un ‘Titan’ isimli mega yatı demir atarken, Rus iş insanı Alexander Grigoryevich Abramov’un lüks yatı geçen çarşamba günü de Muğla’nın Fethiye ilçesine yakıt ikmali için demir atmıştı. Dün Yalıçiftlik açıklarına demirleyen Cayman Adaları bayraklı, 80 metre uzunluğunda, 13 metre genişliğindeki 100 milyon dolarlık mega yatta toplam 19 kişinin konaklayabileceği ve 14 personelin kalabileceği 30’dan fazla kabin yer alıyor.

Yatta spor salonu, güvertede jakuzi, sinema, plaj kulübü bulunuyor. Rusya’nın en büyük çelik üreticilerinden Abramov’un yatta olup olmadığı ise bilinmiyor. Rus oligark Andrey Molchanoz’e ait olan 74 metre uzunluğundaki Cayman Adaları bayraklı ‘Aurora’ ile Vladimir Strzhalkovsky’nin sahibi olduğu 68 metre uzunluğundaki ‘The Ragnar’ adlı süper yatlar da, Marmaris Cruise Port Limanı’na yanaştırıldı.

6 lüks kamarasında toplam 12 konuk ağırlanabilen ‘Aurora’ ile helikopter pisti dahil birçok lüksü barındıran ve buzlu denizlerde gidebilme özelliğine de sahip ‘The Ragnar’, mavi tura çıkan yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. Bu arada, Rus milyarder Roman Abramoviç’in ‘My Solaris’ isimli yatı 5 Nisan’dan bu yana Yalıkavak açıklarında demirli bulunurken, diğer yatı ‘Eclips’in bekleyişi Göcek Adası açıklarında sürüyor.