JCR Eurasia Rating tarafından TürkTraktör’ün kısa vadeli ulusal notu “A-1+ (Trk)”, uzun vadeli yabancı ve yerli para cinsinden uluslararası notu “BB”, kısa vadeli yabancı ve yerli para cinsinden uluslararası notu “B”, görünümleri ise stabil olarak değerlendirildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan TürkTraktör Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Federico Pamfili, üretim ve ihracat adetlerinde rekorlarla tamamladıkları 2021 yılının TürkTraktör açısından oldukça başarılı olduğunu aktardı.

Pamfili, devamında şunları söyledi: “JCR Eurasia Rating tarafından verilen uzun vadeli ulusal ölçekteki en yüksek düzey olan AAA (Trk) notu, TürkTraktör’de yıllardır uyguladığımız sağlam finansal yönetimin, güçlü kurumsal yönetim uygulamalarımızın ve yüksek sürdürülebilirlik yaklaşımımızın bir göstergesidir. TürkTraktör olarak, üstün nakit yaratma kapasitemiz ile tüm finansal kaldıraçlarımızı verimli yöneterek ve işimizi hem yurt içi hem yurt dışında büyüterek hissedarlarımıza sağladığımız katkıyı maksimize ettik.”