TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, vergi indiriminden dolayı hükümete teşekkür ettiklerini belirterek, vergisini düzenli ödeyenler için de müjde beklediklerini ifade etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yaptığı açıklamada, son günlerde piyasada canlanmayı sağlamak üzere açıklanan vergi indirimlerinin hayata geçirilmesinin iş dünyasını son derece memnun ettiğini kaydetti.

Beyaz eşya ve mobilya sektörlerine getirilen ÖTV ve KDV indirimlerinin, bir süreden beri ertelenen dayanıklı tüketim malları talebini tetiklemesini beklediklerini söyleyen Hisarcıklıoğlu, “Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal’a son günlerde piyasada canlanmayı sağlamak üzere açıkladığı vergi indirimleri için Türk özel sektörü adına teşekkür ediyoruz. Ayrıca, emlak satışlarında damga vergisinin kaldırılması, inşaat ve gayrimenkul sektöründe uzun süreden beri dile getirdiğimiz sorunlu bir vergi uygulamasının tarihe karışmasını sağlayacaktır. Maliye Bakanımızın bugün açıkladığı vergisini düzenli ödeyenlere 5 puanlık vergi indirimine ilişkin hazırlık da iş dünyamızın yıllardır umutla beklediği bir gelişmedir. Vergi indirimi için hükümetimize teşekkür ediyoruz, vergisini düzenli ödeyene de müjde bekliyoruz” diye konuştu.